Витоша спечели с 2:0 срещу Левски в мач от държавното първенство за

...

Витоша би Левски с Гонзо, Йовов и Боримиров - Бойко Борисов изпусна дузпа

Витоша завоюва с 2:0 срещу Левски в мач от държавното състезание за ветерани, който се игра на стадиона в Бистрица. В дуела присъединяване взеха известни персони и именити футболисти.

Капитан на домакините бе министър председателят Бойко Борисов а в отбора още бяха Гошо Гинчев, Георги Пеев, Николай Божов и Светослав Петров, написа Sportal.bg.

За Левски играха Йордан Господинов, Георги Иванов-Гонзо, Захари Сираков, Дончо Донев, Даниел Боримиров, Христо Йовов и още известни някогашни футболисти.

Резултата откри някогашният футболист на ЦСКА Светослав Петров, а през първото полувреме съдийската бригада анулира гол на Гонзо, който изскочи зад отбраната и вкара топката във вратата. Според реферите обаче нападателят си е оказал помощ с ръка преди да осъществя.

През второто полувреме домакините имаха късмет да осъществят втори гол, само че Георги Пеев уцели гредата. Малко по-късно Витоша поведе с 2:0. В 69-ата минута и Христо Йовов уцели гредата след хубава офанзива на Левски. В края на дуела вратарят на Левски Йордан Господинов предотврати трето попадение в своята врата. В 78-ата минута реферът Николай Йорданов даде дузпа за Витоша. Зад топката застана капитанът Бойко Борисов, само че Господинов избави.

Видео вижте ТУК

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!

Източник: petel.bg